This post is also available in: Engels

Laatste update: 9 oktober 2026

Zin in rust en ruimte in je hoofd? Een yoga vakantie of yoga weekend in Nederland, gewoon binnen de landsgrenzen, is heerlijk ontspannen, dicht bij huis en bestaat uit zoveel meer dan alleen yoga. Fantastische accommodaties, prachtige wandelingen, gezond eten… Check snel het lijstje met fijne yoga retreats in Nederland in 2026 en 2027.

Yoga retreats op alle niveaus

Voor een yoga retreat hoef je geen fanatieke yogi te zijn. Je gaat bij de meeste yoga retreats heus niet de hele dag yoga doen en proberen je been in je nek te leggen. Meestal is het juist een hele mooie combinatie van beweging, ontspanning en gezond eten. Natuurlijk zijn er ook yoga retreats die wel meer op gevorderden gericht zijn, maar dat staat altijd duidelijk aangegeven. En bij twijfel raad ik je altijd aan even contact op te nemen met de organisator.

Een yoga retreat in Nederland is daarom ook eigenlijk een perfect instapje voor als je overweegt misschien eens langere tijd in het buitenland zoiets te doen. Kom gewoon de sfeer proeven. Als het niks is, ben je zo weer thuis. 😉 Maar ik verwacht dat je juist niet meer naar huis wilt, haha!

De leukste yoga retreats in Nederland!

Ik weet het, het is lastig kiezen welk yoga retreat je nou moet doen. Daarom heb ik er alvast een paar fijne yoga retreats in Nederland voor je op een rijtje gezet. Maar eerst…

Waar moet je op letten bij het kiezen van een yoga retreat?

Naast de datum en het aantal dagen is het ook belangrijk goed naar het programma van het yoga retreat te kijken. Vaak staan er allerlei leuke combinaties op de agenda. Soms zijn er kookworkshops, anderen bieden SUP yoga aan en je hebt ook retreats die zich op een bepaald thema richten. Let ook goed op de yogastijl. Misschien vind je het leuk om verschillende yogasoorten uit te proberen tijdens je yoga retreat?

Yoga weekend in Nederland (2-3 dagen)

Een yoga retreat is een heerlijk cadeautje voor jezelf. En je hoeft helemaal niet ver weg: er zijn meer dan genoeg yoga retreats in Nederland waar je uit kan kiezen. De meeste yoga retreats zijn eigenlijk een yoga weekend: twee nachten en drie dagen.

Yoga en fietsretreat langs de Vecht (3 dagen)

Yoga én fietsen, kan het Nederlandser? Je start bij Ilma Yoga House, vlak bij de Gaasperplas in Amsterdam. Vandaar fiets je via een biologische boerderij en een kaasboerderij naar Abcoude en dan langs de Vecht richting Utrecht. Onderweg stop je bij kasteeltuinen, eet je je lunch in de buitenlucht en doe je meditatie en yoga. De nacht breng je door bij een Nederlandse host via Vrienden op de Fiets. En heb je vroeg genoeg je ogen open? Dan kun je ’s ochtends een duik nemen in de Gaasperplas.

De groep is klein (2 tot 4 personen) en instructeur Ilma is ook je gids. Je doet elke ochtend hatha yoga, geschikt voor beginners en halfgevorderden. Na afloop van de fietsdag wacht er nog een Thaise massage voor je benen. Die heb je dan wel verdiend. Ontbijt en lunch zijn vegetarisch en inbegrepen, diner is voor eigen rekening. Bekijk het hele programma.

Prijsvanaf € 400
Datameerdere startdata
Deelnemersaantalkleine groep
Accommodatietypeprivékamer/gedeelde kamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score4/5 sterren op basis van 59 reviews

Yoga & ayurveda retreat in Hemelum (3 dagen)

Ben je geïnteresseerd in ayurveda? Dan is het yoga & ayurveda weekend retreat in Friesland een goede keuze. Op vrijdagavond start je met een cacaoceremonie (mocht je dat nog nooit hebben gedaan, ik vind het echt een aanrader!) en op zondag geniet je van meditaties, ademhalingsoefeningen en verschillende yogastijlen. Daarnaast nemen instructeurs Sandy en Sanja je mee in de wereld van Ayurveda. Niet alleen theoretisch, maar juist ook praktisch. Zodat je na het retreat ook thuis aan de slag kan. Een mooie combinatie van ontspanning en iets nieuws leren – if you ask me.

Prijsvanaf € 440
Data27 maart 2026 en 2 oktober 2026
Deelnemersaantalmaximaal 16 personen
Accommodatietypeprivékamer/gedeelde kamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score5/5 sterren op basis van 1 reviews
Yoga retreat weekend Nederland

Kundalini yoga en human design retreat in Ossenzijl (3 dagen)

Wil je jezelf eens van een heel andere kant leren kennen? Dit retreat combineert kundalini yoga met human design. Dat is een systeem dat op basis van je geboortedatum, -tijd en -plaats een soort persoonlijke blauwdruk maakt. Het leunt op astrologie, de I Tjing en de chakraleer, dus echt iets voor als je daar nieuwsgierig naar bent. Je verblijft bij De Imme, midden in de Weerribben, en stapt vanaf de parkeerplaats in Kalenberg op een bootje. Na tien minuten varen ben je er.

Wim geeft de kundalini yoga, Gerrit bespreekt in een individuele sessie jouw human design profiel. De groep is met maximaal zes mensen extra klein. Tussen het programma door kun je kajakken of fietsen. De maaltijden zijn volledig plantaardig en biologisch, met zelfgemaakte curry’s.

Prijsvanaf € 530
Datameerdere startdata
Deelnemersaantal4-6 personen
Accommodatietypeprivékamer/gedeelde kamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score5/5 sterren op basis van 21 reviews

Tip! Op BookYogaRetreats vind je een handig overzicht van bijna 100 (!!) yoga retreats in Nederland.

Bourgondisch yoga retreat in Horssen (3 dagen)

Dit is echt een heerlijk yoga retreat! In Horssen in Gelderland verblijf je in kloosterkamers en je volgt yogalessen in een kerk. Je krijgt drie dagen lang lekker bourgondisch vegetarisch eten en relaxte yogalessen. Maar er is meer dan yoga! Zo is er ruimte voor tarot en sound healing. Maar het hoeft niet: alles mag en niets hoeft tijdens dit yoga retreat. Doe dus lekker waar jij zin in hebt, wat goed voor jou voelt. Het bourgondisch yoga retreat is niet voor niks één van de populairste retreats van Nederland! Soms geldt er hier trouwens een last minute korting als je binnen twee weken voor de start van het retreat boekt.

Prijsvanaf € 495
Datameerdere data in 2026, start op vrijdag
Deelnemersaantal8-14 personen
Accommodatietypeprivékamer/gedeelde kamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score4,5/5 sterren op basis van 66 reviews

Yoga en verbindingsweekend in Olst (3 dagen)

Persoonlijke groei doe je vaak in je eentje. Bij dit retreat juist niet. Max van Mogelijkheden met Max gelooft dat de mooiste inzichten ontstaan in contact met anderen. En eerlijk: het is best geruststellend om te merken dat anderen met dezelfde dingen worstelen. Je verblijft op Hoeve Wetermans, een verbouwde boerderij midden in de natuur van de IJsselvallei.

Het programma combineert hatha yoga en ademwerk om je zenuwstelsel tot rust te brengen. Daarnaast doe je groeps- en individuele opdrachten, met ruimte voor humor en gewoon lekker chillen. Geen zweverige theorieën dus. Bij goed weer zijn de sessies zoveel mogelijk buiten. Alle maaltijden zijn vegetarisch en inbegrepen.

Prijsvanaf € 500
Datameerdere startdata
Deelnemersaantal8-12 personen
Accommodatietypeprivékamer/gedeelde kamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score5/5 sterren op basis van 4 reviews

Yoga en natuurretreat in de Achterhoek (3 dagen)

Boerderij De Strake in Winterswijk-Huppel won niet voor niets de prijs voor mooiste boerderij van de Achterhoek. Het is een prachtig gerenoveerde plek waar binnen en buiten in elkaar overvloeien. Omringd door oude eikenbomen en de geluiden van de natuur kom je hier echt tot rust. Dit retreat draait om verbinding: met jezelf, met de natuur en met de groep (maximaal 10 personen).

Het programma is gevarieerd: dynamische yogalessen, rustige ademhalingssessies, yoga nidra en meditatie. Maar ook stiltewandelingen door het bos, waarbij je echt de natuur in je op kunt nemen. Op zaterdagavond zit je gezellig bij het vuur. En als bonus: je mag gratis gebruikmaken van de hot tub! De sfeer is kleinschalig en persoonlijk, met veel aandacht van instructeurs Berry en Ira. Perfect als je even helemaal wilt ontsnappen aan de drukte.

Prijsvanaf € 550
Datameerdere startdata
Deelnemersaantal6-10 personen
Accommodatietypeprivékamer/gedeelde kamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score5/5 sterren op basis van 6 reviews

Voedings- en yoga retreat in Ossenzijl (3 dagen)

Dit retreat is anders. Je komt er alleen per boot, want De Imme ligt midden in de Weerribben, het grootste laagveenmoeras van Europa. Geen auto’s, alleen natuurschoon en stilte. Perfect om écht los te laten. Dit weekend draait om plantaardige voeding en gezondheid. Je leert hoe je met eenvoudige aanpassingen meer grip krijgt op je eigen vitaliteit, geïnspireerd door de Blue Zones waar mensen het langst gezond blijven.

Het programma is veelzijdig: kundalini yoga om de dag te starten, presentaties over voeding en gezondheid, en kookworkshops waarin je plantaardige burgers en kruidenmengsels maakt. De groep is klein (maximaal 6 personen), dus er is veel ruimte voor persoonlijke aandacht. En tussen de sessies door kun je kajakken, fietsen of gewoon niksen. Alle maaltijden zijn volledig plantaardig en biologisch – en volgens reviews is het eten hier echt meesterlijk

Prijsvanaf € 450
Datameerdere startdata
Deelnemersaantalmaximaal 6 personen
Accommodatietypeprivékamer/gedeelde kamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score5/5 sterren op basis van 21 reviews

Tip! Zin in iets bijzonders? Wat dacht je van geitenyoga in Amsterdam?

Yoga retreats aan zee

Er gaat niets boven de combinatie van yoga en de zee. Het geluid van de golven vormt de perfecte soundtrack voor je yogasessies, terwijl de zilte zeelucht zorgt voor extra ontspanning. Nederland heeft prachtige kustlocaties die ideaal zijn voor een yoga retreat. Van de Waddeneilanden tot de Zeeuwse kust – deze yoga retreats aan zee combineren het beste van beide werelden: innerlijke rust en de kalmerende werking van het water. Ik heb er alvast twee voor je geselecteerd.

Privé yoga retreat in Zandvoort (3 dagen)

Geen zin in een groep vreemden om je heen? Dan is dit retreat in Zandvoort misschien precies wat je zoekt. Je komt alleen of met z’n tweeën en het hele weekend draait om jou. Je verblijft in een appartement met eigen ingang en balkon, op loopafstand van het strand en het station.

Vooraf heb je een kennismakingsgesprek, zodat het programma past bij wat jij nodig hebt. Je doet yin en yin yang yoga, op het strand of in de studio, en krijgt een persoonlijke ademsessie met bodyscan. Op zondag wandel je onder begeleiding door de duinen. Ontbijt en snacks zijn inbegrepen, de rest kook je zelf of eet je lekker ergens in Zandvoort. Zin in een diepere reset? Dan kun je voor € 195 een detoxprogramma toevoegen.

Prijsvanaf € 995
Dataverschillende startdata in 2026 en 2027
Deelnemersaantal1 of 2 personen
Accommodatietypeprivéappartement
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score5/5 sterren op basis van 72 reviews

Yin en reset yoga wandelweekend op Vlieland (3 dagen)

Vlieland is echt een yogaparadijs. Je verblijft in het luxe viersterrenhotel Seeduyn, praktisch aan zee. Het geruis van de golven, de geur van zout… Je bent er meteen weg. Dit retreat draait om yin en reset yoga: langzame, meditatieve vormen die perfect zijn als tegenhanger van je drukke leven. Je houdt houdingen langer vast, luistert naar je lichaam en ontdekt waar je grenzen liggen.

Maar er is meer dan yoga! Er staan begeleide wandelingen door de duinen op het programma en je loopt over het strand naar Oost-Vlieland. Grote kans dat je daar zeehonden ziet liggen met hun jongen. Verder mag je lekker loungen bij het zwembad, een fiets huren of een massage boeken (tegen extra vergoeding). Het thema van het weekend? Alles mag, niets hoeft!

Prijsvanaf € 559
Data20 maart 2026
Deelnemersaantalmaximaal 15 personen
Accommodatietypeprivékamer
Moeilijkheidsgraadalle niveaus
Score4,5/5 sterren op basis van 69 reviews

Inpaklijstje voor een yoga retreat

Bij bijna alle yoga retreats zorgt de organisatie voor yogamatten, bolsters, blokken et cetera. Maar mocht je het fijner vinden om zelf een matje mee te nemen, kijk dan eens of je een fijne, lichte yogamat voor op reis bij Amazon of Bol.com kunt vinden.

Verder kun je denken aan:

  • 1 of 2 yoga outfits
  • Makkelijk zittende chill outfit
  • Warme trui of vest
  • Waterfles (zoals een Dopper)
  • Notitieboekje om je ervaringen te noteren

Kijk verder ook vooral naar het programma van jouw yoga retreat. Als er veel wandelingen op het programma staan, wil je misschien je wandelschoenen meenemen. En als de accommodatie een zwembad heeft, neem je natuurlijk je zwemkleding mee.

Yoga met Kim

Trouwens… als je het leuk vindt, kun je op de Insight Timer app mijn yoga nidra sessies beluisteren.


Of volg mijn gratis online Yoga Challenge voor Thuiswerken.

Voor het eerst gepubliceerd: juni 2020. Daarna geüpdatet!

Sommige links op deze site zijn affiliate links. Als jij iets via zo’n link koopt, ontvang ik mogelijk een commissie.

Write A Comment